Várják a jövő informatikushallgatóit
Az informatika iránt érdeklődő középiskolásoknak indít térítésmentes szakköröket a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. A különböző témájú foglalkozásokon a pályaválasztás előtt álló fiatalok megismerkedhetnek az informatika tudományának alapjaival.
05 júl
Új dékán az Informatikai Kar élén
Adattudományi képzések indítása, a jármű- és egészségiparhoz kapcsolódó informatikai kutatások ösztönzése, szolgáltató jellegének erősítése, a minőségi alapkutatás támogatása is az új kari vezető tervei között szerepel. Hajdu András július elsejével vette át az Informatikai Kar irányítását.
Új kari vezetők az egyetemen
Dékáni kinevezéseket adtak át, elfogadták a 2019/2020. évi képzési programot, valamint a Neumann János Egyetem szolnoki Gazdálkodási Karának a Debreceni Egyetembe történő beolvadásának végrehajtásáról is döntöttek a Szenátus június 20-ai ülésén.
Az életlenhalmaz-elmélet újdonságai
Az adatbányászattól az orvosi képfeldolgozásig az informatikai tudományok számos területén alkalmazott életlenhalmaz-elmélet témájában tartanak nemzetközi tanácskozást a Debreceni Egyetem Informatikai Karán. A rangos vándorkonferenciát először rendezik hazánkban.
ADA: fókuszban a női informatikusok
Az informatika és az MTMI más területein dolgozó és kutató nők mutatják be tevékenységüket, vitatják meg az aktuális kérdéseket a Debreceni Egyetem Informatikai Karának konferenciáján. Az ADA 2019 – Nők az informatikában című tanácskozáson a Neumann Társaság új szakosztálya is bemutatkozik.
„A fejlődés ellen nincs gyógyszer…”
A Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtárában zárja országjáró körútját a Neumann Társaság első fél évszázadát bemutató vándorkiállítás. A szerdán megnyílt tárlat egy hónapon át látható a Főépületben, a DEENK előcsarnokában.
Lányok az informatikában
Kipróbálták a 3D-s nyomtatást, a rendszergazdák munkájával és a virtuális valósággal ismerkedtek a diákok a Lányok napján a Debreceni Egyetem Informatikai Karán. A keddi rendezvény célja, hogy a lányok számára is vonzóvá tegyék az informatikai pályát.
Sokszínűség az informatikában
A szakma sokféleségét mutatják be a Debreceni Egyetem Informatikai Karának hétfőn kezdődött kétnapos rendezvényén. A 20. Informatikai Szakmai Napokon a hallgatók valamennyi szakterületről tájékozódhatnak az előadásokon és a cégek standjainál.
Karrierlehetőség az informatikában
A legújabb technológiákat, az aktuális szakmai témákat ismerhetik meg, és karriertanácsokat is kaphatnak a hallgatók április 15-én és 16-án az Informatikai Szakmai Napokon. Az előadás-sorozatot 20. alkalommal rendezik meg a Debreceni Egyetem Informatikai Karán.
Jelentkezési rekord DEbrecenben
Az országos átlagot csaknem megtriplázva, 11 százalékkal többen jelentkeztek első helyen a Debreceni Egyetemre, mint tavaly – jelentette be Bartha Elek rektorhelyettes az intézményben tartott keddi sajtótájékoztatón.

Tisztelt Felhasználó!