Nemzetközi tanácskozás az adat- és információtudományról
Könyvtárosoknak és információs szakembereknek rendeznek aktuális témákkal foglalkozó nemzetközi szimpóziumot online és személyes formában a Debreceni Egyetem Informatikai Karán. A résztvevők az adat- és információtudomány legújabb eredményeiről értekeznek.
Új tanszék az Informatikai Karon
Speciális oktatási-kutatási szervezeti egységet hoz létre az NI Hungary a Debreceni Egyetem Informatikai Karán, hogy segítse a gazdaságinformatikus, a mérnökinformatikus és a programtervező informatikus Bsc- és Msc-szakos hallgatók képzését. Az amerikai vállalat emellett egy új számítógépes tanterem kialakítását is támogatta több mint 4 millió forint értékű adományával.
Új kihelyezett tanszék az Informatikai Karon
A világ egyik leggyorsabban növekvő szoftverfejlesztő cégének hazai leányvállalatával, az EPAM-mal hozott létre speciális oktatási-kutatási szervezeti egységet a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. A megállapodás célja a nemzetközi piaci tudás és a naprakész technológiai ismeretek integrálása az oktatásba.
Innováció és aktualitások az informatikában
A számítógép-hálózatok és alkalmazásaik, a digitalizáció, a mesterséges intelligencia területén elért fejlesztésekről és a magyarországi IT-ipar legújabb eredményeiről adtak átfogó képet a hazai felsőoktatás, a közgyűjteményi közösségek, valamint az informatikai szektor szereplői a Debreceni Egyetem Informatikai Karán (IK) tartott Networkshop országos informatikai konferencián.
Karrierépítés az informatikában
A legújabb informatikai technológiákkal, aktualitásokkal ismerkedhetnek meg a Debreceni Egyetem Informatikai Karának hallgatói a 25. Informatikai Szakmai Napokon. A kedden reggel megnyitott rendezvényen minden eddiginél több szakmai előadáson vehetnek részt a látogatók.
Szakmai Napok az Informatikai Karon
Minden eddiginél több szakmai előadást hallhatnak az érdeklődők a 25. Informatikai Szakmai Napokon. Az eseményen bemutatkoznak a Debreceni Egyetem Informatikai Karának (IK) vállalati partnerei, a látogatók a legújabb technológiák mellett aktuális témákkal, karrierlehetőségekkel is megismerkedhetnek.
Felkészülés nemzetközi ipari vizsgákra
Vizsgafelkészítőket tart a Microsoft felhőalapú mesterséges intelligencia és Azure nemzetközi ipari tanúsítványainak megszerzéséhez a Debreceni Egyetem Informatikai Kara (IK). Az angol és magyar nyelvű képzések a versenyképes nemzetközi vizsgák teljesítését segítik.
31 már
Nvidia DGX szerver az Informatikai Karon
Az autonóm járművekkel és a mesterséges intelligenciával kapcsolatos kutatás-fejlesztésekben alkalmazzák azt az új fejlesztésű szervert, mellyel a Debreceni Egyetem Informatikai Karának eszközparkja bővült. A csütörtökön bemutatott speciális berendezés az intézmény stratégiai jelentőségű járműipari kutatásait segíti.
24 már
Fejlesztések a versenyképes felsőoktatásért
A fiatal kutatók támogatási rendszerének megerősítéséről állapodott meg az Innovációs és Technológiai Minisztérium a Doktoranduszok Országos Szövetségével a Debreceni Egyetemen. Az eseményen bemutatták az elmúlt 5 évben mintegy 8 milliárd forintból megvalósult infrastruktura-fejlesztéseket, és a jövőbeni lehetőségekről is beszélt Hankó Balázs helyettes államtitkár.
23 már
Nemzetközi fókuszban a digitalizáció
A Debreceni Egyetem digitalizációs törekvéseiről egyeztetett az intézmény vezetőivel az OECD oktatási igazgatóságának felsőoktatással foglalkozó részlege a Minőségi digitális felsőoktatás biztosítása Magyarországon című projekt keretében. Az egyetem szakemberei és hallgatói kedden online megbeszélést folytattak a nemzetközi szervezet munkatársaival.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.