Nyári tábor a jövő informatikusainak
Ingyenes nyári táborokat kínál az informatikai karrier iránt érdeklődő általános és középiskolás diákoknak, valamint egyetemi hallgatóknak a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. A júliusi és augusztusi táborokra már lehet jelentkezni.
MI: új irányok az ápolásban
A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának Ápolástudományi Tanszéke is részt vett konzorciumi tagként abban az Erasmus+ projektben, melynek az volt a célja, hogy elősegítse a mesterséges intelligencia megjelenését és beépülését a leendő ápolók képzésébe.
Átvették a díjakat a jövő atomfizikusai
A Debreceni Egyetem csapatai végeztek az első hat helyen a Rosatom Central Europe, az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. és a Paks II. Zrt közös orosz-magyar atomenergetikai online feladatmegoldó versenyén. A Hackatom díjátadó ünnepségét pénteken tartották a Debreceni Egyetem Aulájában.
Akadémiai elismerés
A Debreceni Egyetem három professzora részesült a Magyar Tudományos Akadémia Akadémiai Díjában idén. A BTK, az IK és a TTK egyetemi tanárai az MTA 194. közgyűlésének hétfői ünnepi ülésén vették át a tudományos elismeréseket.
Tartalmas szórakozás: demedia.hu
A tesztidőszakot követően immár normál üzemben működik a demedia.hu internetes magazin oldal, melyet a Debreceni Egyetem rádiója, az FM90 Campus Rádió az év elején hozott létre. A weboldal tartalmának jelentős része az egyetemről szól.
Informatikai Szakmai Napok a felhőben
Szakmai előadásokkal, vállalati partnerek bemutatkozásával, próbainterjúkkal, valamint újdonságként tematikus képzésekkel várja a hallgatókat és az érdeklődő középiskolásokat a Debreceni Egyetem Informatikai Kara az 23. Informatikai Szakmai Napokon.
24 már
Ipari problémákat oldottak meg
Több mint ötven vállalat tevékenységét támogatta a legkorszerűbb alkalmazott matematikai és informatikai módszerekkel a HU-MATHS-IN hálózat szolgáltató központja. A most befejeződött projektben a Debreceni Egyetem kutatói is aktívan közreműködtek.
11 már
Online szakkörök az Informatikai Karon
Az informatika iránt érdeklődő középiskolásokat várja a tavaszi félévben induló online szakköreire a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. A leendő hallgatók az egyszerű algoritmusoktól a különböző elektronikai eszközökig a programozás számos területével megIsmerkedhetnek az ingyenes képzésen.
24 feb
Új eljárás az önvezető autókhoz
Az autonóm járművek biztonságosabb használatát segítő, matematikai alapokon nyugvó forgalom-szimulációs modellt fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Informatikai Karának szakemberei. A különleges statisztikai módszerről szóló publikáció a nemzetközi PLos One folyóiratban jelent meg.
18 feb
Mélytanuló megoldások a gyógyításban
A Debreceni Egyetem Informatikai Karának klinikai gyakorlatban alkalmazható fejlesztéseit ismertették a HU-MATHS-IN kutatócsoport szerdai online partnertalálkozóján. A debreceni kutatók évek óta vizsgálják a mesterséges intelligencia orvostudományi felhasználásának lehetőségeit.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.