Lányoknak az informatikáról
A webdizájntól a szuperszámítógépekig az informatika számos izgalmas területébe nyerhetnek bepillantást azok a lányok, akik részt vesznek a Debreceni Egyetem Informatikai Karának április 26-ai rendezvényén, a Lányok Napján.
Akár állást is kaphatnak
Két napon át 25 kiállító és 51 előadás várja az érdeklődőket a 18. Informatikai Szakmai Napokon a Debreceni Egyetem Informatikai Karán. A rendezvény csütörtöki megnyitóján az Arató Mátyás ösztöndíj idei győzteseit is kihirdették.
Informatikai napok: fókuszban a GDPR
A májustól életbe lépő új uniós adatvédelmi szabályozásról, a GDPR-ról is szó lesz a tavaszi 18. Informatikai Szakmai Napokon április 5-én és 6-án a Debreceni Egyetem Informatikai Karán.
05 már
Informatikai doktoranduszok iskolája
A számítógépes grafika és a modellezés volt a témája az informatikai és matematikai PhD-hallgatók 5. nemzetközi téli iskolájának, melynek idén a Debreceni Egyetem Informatikai Kara adott otthont.
22 feb
Számítanak az egyetemre
Mintegy 100 millió eurós beruházással 450 új munkahelyet hoz létre Debrecenben a Continental német technológiai nagyvállalat. A döntésben fontos szerepet játszott a Debreceni Egyetem nyújtotta tudásbázis – hangsúlyozták az új üzemről szóló csütörtöki tájékoztatón.
08 feb
Informatikai szakkörök diákoknak
A 3D modellezés, illetve az algoritmikus feladatmegoldás témájában szervez szakköröket középiskolások számára a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. A tehetséggondozó műhelyeket május végéig kéthetente tartják a Kassai úti campuson.
22 jan
Megújult képzés a digitális világnak
A legkorszerűbb technológiákkal, a gyorsan változó ipari igényekhez rugalmasan alkalmazkodó, gyakorlatorientált, piacképes képzésekkel és korszerű infrastruktúrával várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Informatikai Kara.
Közös jövőben gondolkodnak
Háromoldalú, stratégiai megállapodást kötött egymással a Debreceni Egyetem, Debrecen önkormányzata, valamint az IT Services Hungary. A cég debreceni egységnél dolgozó 1900 munkavállaló 80 százaléka az DE-n végzett.
A jövő programozói versenyeztek
A kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem, a miskolci Földes Ferenc Gimnázium, illetve a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem csapata nyert vasárnap a Debreceni Egyetem Informatikai Kar Regionális Programozói Csapatversenyén.
A legjobb programozókat keresik
Három kategóriában mintegy 180 egyetemista és középiskolás vesz részt december 3-án, vasárnap a Debreceni Egyetem Informatikai Karának Regionális Programozói Csapatversenyén.